Místo

AREÁL GARNATAURUS – Slunečné údolí leží mezi městy Ledeč nad Sázavou a Zruč nad Sázavou.

Je dostupný z vlakové stanice Chřenovice nebo osobní automobilovou i autobusovou dopravou.

Optické rozdělení areálu do dvou částí, umožňuje poskytnout prostor pro dvě a více současně probíhající akce.

Celková kapacita areálu je 200 lůžek.

Nabízíme veliké prostorné dřevěné sruby, které mají současně i pokojík pro pedagogický dozor a velikou verandu pro klidové aktivity. Kapacita lůžek ve srubech je 160 lůžek. Část srubů je vytápěná.

Dále nabízíme ubytování ve zděné budově. Tato budova poskytuje 40 lůžek, pokoje jsou vytápěné a prostorné. Mimo sociální zařízení a pokoje, se zde nachází i společenská místnost, kde je možné provozovat klidové aktivity i taneční aktivity.

Sociální zařízení je pro celý areál společné.

K areálu dále náleží rozlehlý zatravněný prostor, který poslouží pro odpočinek, dovádění i sportovní aktivity.

Koupání, les i lanové atrakce, fotbalové i víceúčelové hřiště se nachází přímo v areálu.

Připravujeme celodenní domácí stravu s ohledem na různé typy diet, pitným režimem a ovocnými svačinami.

Hlavní organizátoři mají vždy pobyt bez účtování a po celou dobu pobytu jsou pro ně připravené welness služby.

Základní cena pro dětské skupiny se pohybuje od 320 Kč na den, včetně DPH.

Cena je ovšem vytvářena s ohledem na počet účastníků, délku pobytu a nároky na stravu.

Pro bližší informace o volných termínech na sezonu 2018 i 2019 kontaktujte Petru Hanzlíkovou na čísle +420 605 205 140.

 

OKOLÍ A VÝLETY

V našem areálu naleznete vše potřebné pro Vaší zábavu i odpočinek, přesto kdyby přeci jen přišla dlouhá chvíle, máme pro Vás zajímavé tipy na výlet.

Pestré pěší výlety do okolí Vás vyzývají hned od časného ráno k příjemným vycházkám pro ranní probuzení.

Červená stezka Vás povede po proudu řeky do nejbližší vesničky Budčice, kde prozkoumáte taje mlýnského kola.  Za dalších 8 Km dojdete příjemnou vycházkou až do Zruče nad Sázavou. Zde Vás okouzlí zahrada plná rytířských zkoušek a nástrah. V podkroví zámku ze 13. století nahlédnete do dětství našich babiček v Muzeum panenek a milovníci historie se jistě dozví mnoho zajímavostí při prohlídce zámku.  Jakmile Vás omrzí zámecká zahrada, doporučíme Vám vydat se na 1 Km vzdálenou rozhlednu  Babka. Patří k nejnovějším rozhlednám v České Republice a překvapí Vás nejen svým výukovým programem, který je pro Vás připraven ve třech jazycích v nejvyšším patře rozhledny.

Garnataurus — typy na výlet

Muzeum panenek ve Zruči nad Sázavou, zdroj: vylety-zabava.cz

Menší návštěvníky jistě potěší dětské hřiště plné zajímavých atrakcí a dopravní hřiště, kde si můžou vyzkoušet strasti moderního řidiče. Milovníky in-line bruslení příjemně naladí cyklostezka podél břehu řeky Sázavy, která je přes 2 Km dlouhá a vede okolo města.

Když se z areálu Garnataurus vydáte po červené stezce na druhou stranu proti proudu řeky, nejprve Vás po 5 Km zaujme zřícenina hradu Chřenovice. Hrad byl vystaven už ve 13. století a od roku 1545 chátrá. Naštěstí se zachovala 20-ti metrová věž, kterou můžete vidět i z řeky.

Garnataurus — typy na výlet

Hrad Chřenovice, zdroj: mapio.net

Ve městě Ledeč nad Sázavou navštivte jeden z nestarších hradů v Čechách. Historie hradu sahá až do 12. století a kouzlí Vás nejen výhledem z Věže. Po zelené stezce dojdete po 8 Km k další tvrzi Melechov. Pochází ze 14. století a původně sloužila k ochraně kupců a obchodníků putujícím mezi Vídní a Kutnou Horou.  Tato tvrz je chráněna stařičkými buky. U jejich kořenů čeká pro dobrodružství chtivých výletníků ohniště a nejste-li úplní strašpytlové, jistě zde rádi spočítáte i hvězdy na obloze. Nejvyšší bod kopce Melechov slouží od počátku 19. století jako geografický střed Evropy. Cesta na jeho vrchol je sice trochu obtížná, ale požitek stojí za to ☺.

Garnataurus — typy na výlet

Tvrz Melechov, zdroj: regionvysocina.cz

Další výlet přímo z areálu doporučíme do sklárny Tasice. Příjemná naučná prohlídka Vás zanese nejen do časů Synů a dcer Jakuba Skláře. Když už se budete toulat v těchto končinách, nasměřujte své kroky výletu k rozhledně Bohdanka. Výhled opět stojí za to.

S případě naučného výletu do Vodního Domu u obce Hulice, nezapomeňte navštívit i Včelí Svět.

Garnataurus — typy na výlet

Vodní dům Hulice, zdroj: vodni-dum.cz

Další výlet, který jistě obohatí Vaše zážitky je na hrad Lipnice nad Sázavou. Místí příroda poskytla inspiraci Jaroslavu Haškovi nejen při psaní veselých příběhů dobrého vojáka Švejka. V nedaleké Kutné Hoře Vás ohromí chrám svaté Barbory a v Havlíčkově Brodě, který je na dostupné železnici, navštivte nejen muzeum a rodný dům Havlíčka Borovského.

Garnataurus — typy na výlet

Hrad Lipnice nad Sázavou, zdroj: turisticky-atlas.cz

Ať už Vaše kroky povedou jakýmkoliv směrem, přejeme Vám krásný den plný sluníčka, úsměvů a dobrodružství a především šťastný návrat do areálu Garnataurs.