O areálu Garnataurus

V péči o naše klienty se řídíme pravidlem:
„A jakž chcete, aby Vám lidé činili, i Vy jim též podobně čiňte!“

Mezi 56. a 66. Exitem dálnice D1 se v údolí řeky Sázavy ukrývá Ráj.

AREÁL GARNATAURUS – Slunečné údolí leží mezi městy Ledeč nad Sázavou a Zruč nad Sázavou.

Členění areálu umožňuje poskytnout prostor dvoum a více skupinám různého zaměření.

V době zhoršeného počasí poslouží kryté sportoviště s dřevěnou podlážkou až pro 100 osob, prostorná jídelna, která pojme až 160 osob nebo menší společenská místnost pro 30 osob.

Celková kapacita areálu je 180 lůžek.

Díky vytápěným srubům s velikou verandou pro klidové aktivity poskytujeme ubytování již od brzkých jarních měsíců až do pozdních podzimních dnů. Celková kapacita ve srubech je 140 lůžek.

Dále nabízíme ubytování ve vytápěné zděné budově s kapacitou 49 lůžek.

Sociální zařízení je pro celý areál společné a splňuje hygienické podmínky pro zotavovací akce.

Fotbalové, víceúčelové hřiště a kryté sportovní prostory, koupání i les se nachází přímo v prostoru areálu a jsou plně k dispozici všem klientům.

K areálu dále náleží rozlehlý zatravněný prostor, který poslouží pro odpočinek, relax, zběsilé dovádění i sportovní aktivity.

Areál je vhodný především pro pořádání svatby v přírodě, škol v přírodě, sportovních soustředění, letních dětských táborů nebo adaptačních kurzů.

Připravujeme celodenní stravu s ohledem na různé typy diet, ovocné svačiny a pitný režim po celý den.

Cena za pobyt je vytvářena na základě zaslané poptávky – počet účastníků, délka pobytu a nároky na stravu.

Naše jazykové programy, připravované dobrovolníky z celého světa ukazují dětem, že jazyk je pouze komunikační prostředek, nikoliv strašák stojící před školní tabulí.

VÝLETY PO OKOLÍ

V našem areálu naleznete vše potřebné pro Vaší zábavu i odpočinek, přesto kdyby přeci jen přišla dlouhá chvíle, máme pro Vás zajímavé tipy na výlet. Pestré pěší výlety do okolí Vás vyzývají hned od časného ráno k příjemným vycházkám pro ranní probuzení.Červená stezka Vás povede po proudu řeky do nejbližší vesničky Budčice, kde prozkoumáte taje mlýnského kola. Za dalších 8 km dojdete příjemnou vycházkou až do Zruče nad Sázavou. Zde Vás okouzlí zahrada plná rytířských zkoušek a nástrah. V podkroví zámku ze 13. století nahlédnete do dětství našich babiček v Muzeu panenek a milovníci historie se jistě dozví mnoho zajímavostí při prohlídce zámku. Jakmile Vás omrzí zámecká zahrada, doporučíme Vám vydat se na 1 km vzdálenou rozhlednu Babka. Patří k nejnovějším rozhlednám v České Republice a překvapí Vás nejen svým výukovým programem, který je pro Vás připraven ve třech jazycích v nejvyšším patře rozhledny.

Menší návštěvníky jistě potěší dětské hřiště plné zajímavých atrakcí a dopravní hřiště, kde si můžou vyzkoušet strasti moderního řidiče. Milovníky in-line bruslení příjemně naladí cyklostezka podél břehu řeky Sázavy, která je přes 2 km dlouhá a vede okolo města.

Když se z areálu Garnataurus vydáte po červené stezce na druhou stranu proti proudu řeky, nejprve Vás po 5 km zaujme zřícenina hradu Chřenovice. Hrad byl vystaven už ve 13. století a od roku 1545 chátrá. Naštěstí se zachovala 20ti metrová věž, kterou můžete vidět i z řeky.

Ve městě Ledeč nad Sázavou navštivte jeden z nestarších hradů v Čechách. Historie hradu sahá až do 12. století a okouzlí Vás nejen výhledem z Věže. Po zelené stezce dojdete po 8 km k další tvrzi, Melechov. Pochází ze 14. století a původně sloužila k ochraně kupců a obchodníků putujícím mezi Vídní a Kutnou Horou. Tato tvrz je chráněna stařičkými buky. U jejich kořenů čeká pro dobrodružství chtivých výletníků ohniště a nejste-li úplní strašpytlové, jistě zde rádi spočítáte i hvězdy na obloze. Nejvyšší bod kopce Melechov slouží od počátku 19. století jako geografický střed Evropy. Cesta na jeho vrchol je sice trochu obtížná, ale požitek stojí za to.

Další výlet přímo z areálu doporučíme do sklárny Tasice. Příjemná naučná prohlídka Vás zanese nejen do časů Synů a dcer Jakuba Skláře. Když už se budete toulat v těchto končinách, nasměřujte své kroky výletu k rozhledně Bohdanka. Výhled opět stojí za to.

Další výlet přímo z areálu doporučíme do sklárny Tasice. Příjemná naučná prohlídka Vás zanese nejen do časů Synů a dcer Jakuba Skláře. Když už se budete toulat v těchto končinách, nasměřujte své kroky výletu k rozhledně Bohdanka. Výhled opět stojí za to.

V případě naučného výletu do Vodního domu u obce Hulice, nezapomeňte navštívit i Včelí svět.

Další výlet, který jistě obohatí Vaše zážitky je na hrad Lipnice nad Sázavou. Místí příroda poskytla inspiraci Jaroslavu Haškovi nejen při psaní veselých příběhů dobrého vojáka Švejka. V nedaleké Kutné Hoře Vás ohromí chrám svaté Barbory a v Havlíčkově Brodě, který je na dostupné železnici, navštivte nejen muzeum a rodný dům Havlíčka Borovského.


Ať už Vaše kroky povedou jakýmkoliv směrem, přejeme Vám krásný den plný sluníčka, úsměvů a dobrodružství a především šťastný návrat do areálu Garnataurs.